vedeliku kogumikud kõhuõõnes 28.01.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere
ema on 74 aastane ja 11.12.06 teostati tal emaka eksstirpatsioon koos adnek-sidega javäikese vaagna lümfisõlmedega,kuna leiti pahaloomulinekasvaja.(carcinoma canalis cervicalis colli uteri st.IIIb C53.0)
Haigusloo väljavõttest selgub,et operatsioon möödus tüsistusteta,kuid määrati kemoteraapia kuna uueks opi järgseks diagnoosiks pandi sisekaela PK.Kas see tähendab et sisekaela pahaloomuline kasvaja,mida ei olnud võimalik opereerida?
05.01.07 kukkus ema kodus kokku ja viidi Meremeeste haiglasse kus diagnoositi kopsu arteri trombemboolia ja oli pikka aega intensiivravipalatis.
Tavapalatisse üleviies oli tal selline põletikuline palavik ja vaevused kõhus ja arstid otsustasid teha sonograafilisesuuringu,mille tulemusena tuvastati alakõhus vedeliku kogumikud suurusega 8cm läbimõõt ja tsüstjas moodustis 10,5*6,4-hematoom?Samas oli neerus neerusiinustsüste.
Emale paigaldati kateeder(voolik)sellesse veekotikesse ja kolme päevaga oli palavik kadunud ja ema kirjutati haiglast välja .Anti ka saatekiri teda opereerinud günekoloogile just selle vedeliku kogumise pärast kõhus.Samal õhtul tõusis emal temperatuur 38 ja on nüüdseks olnud juba 5 päeva.Käisin ise tema haigusloo väljavõttega teda op arsti juures ja tema väitis et see vee kogumine on täiesti normaalne ja neid ei oleks tohtinud üldse torkida.Samas väitsid arstid haiglas ,et vee välja-laskmisega päästeti üks tema neer?Kas need vee kogumid on väga ohtlikud ja millest need tekkivad?Kas võivad need olla palaviku põhjustajad?Kuhu peaks pöörduma ja kas see vesi võib ise ka kaduda?
tänades

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

carcinoma canalis cervicalis ladina keeles on sama, mis eesti keeles sisekaela PK. Emaka ekstirpatsiooni käigus eemaldatakse ka emakakael.
Kui vedelikukogumiku dreneerimise järgselt palavik kadus, siis ilmselt seda oli siiski vaja teha. Mis on aga praeguse temperatuuritõusu põhjuseks, ei oska arvata. Ei saa välistada uue vedelikukogumiku tekkimist. Selline vedelik tekib kaunis tihti peale niisugust operatsiooni - lümfisõlmed eemaldatakse, mille käigus saavad häiritud ka lümfiteed, mistõttu lümfil ei ole kusagile voolata. Selline vedelik, kui ta ei ole infitseeritud, peaks kõhukoopast ka ise imenduma. Palavik tekib siis, kui lisandub infektsioon. Vedelikukogum ise ohtlik ei ole, ohtlik on nende infitseerumine ja siis me räägime juba mädanikust.
Kõikide oma muredega peaksite pöörduma Teie ema opereerinud arsti poole.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Vesi kõhus

Tere! Mind viidi tugevate kõhuvaludega haiglasse, uh näitas, et vesi on kõhuõõnes, tekkepõhjust ei leitud. Pimesool ei ole. Põletikunäit 12, palavik 37,2.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Sellise kirjelduse põhjal ma kahjuks küll ei oska Teil midagi diagnoosida. Vedelik kõhus võib olla põletikust aga võib olla ka näiteks veri - naistel ovulatsiooniga võib verd kõhukoopasse sattuda. Sellega ...

Loe edasi

Verevalumid jalgadel

Palun abi. Olen 35 aastane n. Pärast 3-nda lapse sündi tekkisid reitele pindmised peenikeste veresoonte kogumikud, mis aeg-ajalt lõhkevad, tekitades verevalumeid ja valu. Kas on olemas mingisugune ravi ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Sellise patoloogia korral tehakse laserravi. Kuna tegemist on kosmeetilise raviga, siis tuleb selle eest ka endal maksta. Minu teada nn. riiklikes raviasutustes sellega ei tegelda. Üks koht , kus sellist ...

Loe edasi

vesi kõhuõõnes

kas see kui kõhuõõnes on vesi..on see halb..kas ta mõjub kuidagi halvasti mujale...

millest ta sinna tekkib ???

olen alles 16 aastane...ja äsja tulin haiglast...mind viidi sinna ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kõhukoopas on normaalselt mõnikümmend ml vedelikku. Seda tavaliselt ei kirjeldata - s.o. vedelikku ei ole. Vedeliku hulk kõhukoopas suureneb põletike, kasvajate, maksahaiguste ja ka südamehaiguste korral. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: