raske sünnitus 28.09.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

13a. tagasi oli tangisünnitus,selle tagajärjel tekkis pärasoole pidamatus.2004a tehti sfinkteri plastika.kuid probleem on siiani .kinni hoida ei jõua kohe peab minema.kas sellise probleemiga puuet ei saa .või mida peaks tegema .probleem on suur ja segab igapäeva elu.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Minu teada sellise asjaga puuet siiski ei saa, kuigi ma pole ekspert sellel alal. Selliseid asju ka opereeritakse. See, et Teil 1 kord sfinkteri plastika soovitud tulemust ei andnud, ei tähenda, et tuleks loobuda. Roojapidamatuse korral kasutatakse ka kunstlikke proteese. Soovitaksin Teil pöörduda Ida Tallinna Keskhaiglasse (Meremeeste haigla) proktoloogi vastuvõtule. Sealsed kirurgid on kõige kompetentsemad selles küsimuses.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

4 kuusel imikul peas muhk

Tere,

4 kuusel imikul kühm peas, katsudes pehme ja ei ole valulik. Sünnitus oli tavaline ilma komplikatsioonideta. Ei ole väiksemaks läinud kui 1 kuu tagasi avastasin. Seda kühmu on silmaga ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kui ei ole katsunud, on raske midagi arvata. Tegemist võib olla lihtsalt koljuluude vahelise luustumata alaga, mis promineerub. Soovitan näidata lastearstile või perearstile.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: