veenilaiendid mõlemal jalal 10.09.18 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

olen aastaid hädas mõlema jala veenilaienditega ja mõned korrad on ka opereeritud ,eelmise aasta mais lõigati Rakveres vasaku jala veene (põlvest allapoole),kuid aasta pärast olid armide kõrvale tekkinud uued komud,soovin nõu pidada,kuidas edasi talitada,kas peaksin ravisukki kasutama või mõtlema midagi uut /muud varianti ?Plaanisin sellel aastal parema jala sääreveenide lõikust,aga kuna nii ruttu tulid komud teisel jalal tagasi,siis loobusin.

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Arvan, et kõige olulisem on aru saada kompressioonravi eesmärgist - retsidiivide puhul on see minu arvates kohustlik. Tabletti ega määret ei ole veel olemas, mis seda asendaks.

Tervitades,
Veronika Palmiste