Veresoontega seoses 25.01.18 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere, mul selline kûsimus et millest see on et mul jalad valutavad ja tekivad sinikad kuigi ise ei mäletaks et oleks ära löönud? Sûnnitusest mööda 2,5kuud ja peale sûnnitust on hakkanud jalad valutama ja kergelt need tekkima? Ja kui päeval pole ka kõndinud jalgadel hakkavad valutama

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Veresoontega need kaebused seotud ei ole. Soovitan hematoomide suhtes ennast jälgida - kui see on uus muutus ning väga häirib, rääkige uuesti oma perearstiga. Kui hematoomid tekivad ainult jalgadele ning mitte üle keha, siis ilmselt on Teil hetkel rohkem aega kui tavaliselt, et ennast jälgida. Kui hematoome ei tekkinud enne rasedust ning hematoomid on üle kogu keha, siis soovitan just nii perearstile öeldagi.
Jalavalu Teie vanuses ei ole märk müstilisest veresoontehaigusest. Kõige sagedamini on tegemist ikkagi lülisamba ülekoormusega - rasedus kasvas aeglaselt, kuid lahenes kiiresti