probleem veenidega 07.07.17 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

6-7 aastat tagasi oli reiel veeni põletiku kolle , mille ravi õnnestus.. Nüüd juba aasta otsa on säärel ja reiel valusad muhud ja need valutavad. Kui võtan põletiku vastast ravimit, siis see häda leeveneb ja paari kuu pärast hakkab jälle. Perearst soovitas võtta Venorutoni 500 mg. Karp on söödud, aga probleem jätkub. Isegi lisandunud õlavarrel ja veidi ka teisel käel (väikesed valusad terakesed veeni kohal ja sügelevad ka). Käel on sellekoha pealt veresoon ka sinisem, muidu pealt midagi näha ei ole. Ilmselt on viga süvaveenides).

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!


Kummutan kohe arvamuse, et kaebused võiksid ollaseotud süveveenisüsteemiga - kindlasti mitte!
Nagu olete ka ise kirjutanud - tegemist on muutusega "veeni kohal", seega ei saa süüdistada valusündroomis veenilaiendeid. LOodan, et kaustate juba kompressioonravi sukkade või sukapükstega - siis saate aru, kas kompressioonravi aitab Teid või mitte. Ilmselt kompressioonravi ei ole leevndust toonud - seega süüdlane ei ole see väike vane veenilaiend. Palun minge uuesti perearsti juurde ning võtke kaasa mõni noorem sugulane - siis saate lasta endale selgitada, milles võiks seisneda valiusündroomi põhjus.
KINDLASTI MITTE ÄRGE PALUN LASKE ENNAST SUUNATA KIRURGI/VERESOONTEKIRURGI KONSULTATSIOONILE VEENILAIENDITE SUHTES! Veenilaiendid ei ole kirjeldatud kaebuses süüdi ning kirurgiline korrigeerimine valusündroomile leevendust ei anna.


Tervitades,
Veronika Palmiste

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Veresoontekirurgia

Valud jaljagades, pidevad krambid, jalgade raskus

Tere! Olen pöördunud perearsti poole oma probleemiga, kuid siiani pole lahendust saanud. Minul on pidevad jalakrambid, eriti öösel, eriti siis, kui sirutan voodis jalad. Võtan ööseks magneesiumtsitraati ...

Veronika Palmiste-Kallion

Vastas dr Veronika Palmiste-Kallion

Tere!

Teie poolt kirjeldatud kaebused EI OLE seotud veresoonte patoloogiaga. Pigem on kaebuste nimi "rahutu jala sündroom", millel võib olla väga palju erinevaid põhjuseid. Arvestades Teie ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: