kõhuaordi operatsioon 29.09.16 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Mul oli 2016.a. märtsi kuus kõhuaordi operatsioon, kõhuaort oli laienenud. Nüüd tahaksin teada: kas ma tohin sauna minna, kas tohin päevitada, kas tohin massaaži võtta, kas tohin reisida (lennukiga sõita) ja mida ma kindlasti teha ei tohi?
Lugupidamisega
Maire Viksi

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Kõhuaordi aneurüsmi operatsioonijärgne taastumine on pikk protsess. Kui pärast märtsis 2016 tehtud operatsiooni tunnete ennast hästi, armisonga tekkinud ei ole, võite vaikselt hakata oma tavapärast elu elama. Tohite päevitada, massaažis käia ning reisida. Ettevaatlik peaks kindlasti olema söögiga liialdamisega - liiga palju gaase võivad tekitada soolesulguse ja raskuste tõstmisega - liiga raskete asjade vedamisega võite tekitada endale songa. Kindlasti soovitan minna 1 aasta möödudes opereerinud veresoontekirurgi juurde näitama.

Tervitades,
Veronika Palmiste