sinikad ja täppverevalumid jalgadel 05.08.15 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Umbes pool aastat tagasi, aasta alguses tekkis kintsule ca 10 cm pikkune ja 5cm laiune lööve, mis koosnes pisikestest täppverevalumitest. Umbes pooleteise nädalaga kadus lööve iseenesest. Aegajalt pärast seda on poole aasta jooksul tekkinud ühele või teisele jalale üksikuid täppverevalumeid. Viimasel nädalal tekkis paremale säärele ka sinikas (ei ole meeles, et oleksin jala ära löönud), samuti tekkis sama jala labajalale kaks väikest sinist plekki (ca 0,5 cm läbimõõduga) ja kaks väikest täppverevalumit kintsule. Praegu on vasaku jala sääremarja üleosas ca 3-4 cm pikkune ala katsudes ja vastu minnes valus (liigutades mitte), sinikat seal ei ole.
Tunnen pidevat vajadust keha kontrollida, ega täppe pole tulnud. Ja nagu ikka, kes otsib, see leiab.
Muretsen, kuna pole saanud vastust, kas peaksin tundma muret, et nõnda nagu tekkisid täppverevalumid ja üsna kergelt sinikad võib mõni olulisem veresoon kehas katki minna. Kas need nähud võivad olla omavahel seotud ja kas peaksin midagi tegema?

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Arvestades kirjeldust, pole õnneks tegemist veresoontekirurgilise haigusega - see tähendab, et pole operatsiooni, mida Teile selle kaebuse puhul soovitada. Kindlasti oleks mõistlik ennast näitama kuhugi minna ning mina valiksin kedagi ringist nahaarst (äkki täppverevalumid on mõni nahahaigus?), sisearst (mingi muu organsüsteemi patoloogia, mille väljenduskes on kirjeldatud lööve?). Kui nende spetsialistide poolt mingit patoloogiat ei leita, siis võiksite rahuneda ja oma elu tavapärasel moel edasi elada.

Veronika Palmiste