täppverevalumid alajäsemetel 09.03.22 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Alajäsemed lähevad tihti paiste istuva töö tõttu ja ka suvel kuumade ilmadega. Nüüd on tekkinud alajäsemetele täppverevalumid. Ka sinikad tekivad väga kergelt. Jalgadel juba aastaid ka kapillaarveresoontest veenilaiendikogumikud. Kas võib olla tegu mõne ohtliku haigusega, millega peaks kiirelt arsti juurde pöörduma?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Oletan, et Teil on mitu erinevat probleemi. Pindmised nahasisesed nähtavad veenid üldjuhul ei vaja ravi. Need ei pruugi muidugi meeldida. Raviks süstitakse soontesse kootavaid aineid.
Jalgade üldine truse on keerukam, siin võib olla palju põhjuseid- süvaveenid puudulikkus, probleemid südame ja neerude jt organitega.
Saan soovitada ainult perearsti külastust, hoolsat läbivaatust, uuringuid ja lahenduste leidmist.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi