Valutavad veenilaiendid 28.05.13 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Mul on aastaid olnud veenilaiendid. Vaevusi ei ole need tekitanud. Ühel jalal on pindmised veenilaiendid, teisel jalal peenike punane võrgustik. See võrgustik on hakanud laienema. Kui enne oli ainult sääre siseküljel, siis nüüd on mõned ka reie siseküljel ja pahkluul. See jalg on hakanud valutama. Võrreldes teise jalaga on valutavast kohast jalg paksem. Õhtuks tõmbub pahkluu juurest jalg sinakaks ja valupiirkond laieneb. Töö on istuv, aga liigun palju jala ning teen ka trenni. Joosta enam ei saa, igal sammul käib terav valu jalast läbi.

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Veenilaiendite suurenemine ning sümptomite tekkimine aja jooksul on ootuspärane haiguse kulg. Kahjuks on kirja teel keeruline ütelda, kas valusündroom on konkreetselt varikoosi arenguga seotud või on tegemist mõne muu põhjusega. Selleks, et aru saada, võiks lisaks alustada kompressioonravi tugisukaga. Kui kaebused sellega leevenduvad, on julgem minna ning lasta oma varikoosi korrigeerida. Vastupidisel juhul on tõenäoliselt kaebus millestki muust ning võiks alustada perearsti konsultatsioonist, et teada, millise spetsialisti juures jätkata.

Tervitades,
Veronika Palmiste

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Veresoontekirurgia

Mure veendilaienditega jalgadel.

Valutavad veresooned.

Veronika Palmiste-Kallion

Vastas dr Veronika Palmiste-Kallion

Tere!


Veenilaiendid oma algstaadiumites on eelkõige kosmeetiline probleem. Soovitan panna jalga kompressioonsukad - siis saab aru, kas valusündroom sellele reageerib või mitte. Kui ...

Loe edasi

põlveõndlad valutavad

Tere.kaks aastat põlveõnnaldes valud,eriti paremas.ka reites esineb valu.niisugune tunne,nagu oleksid reielihased pinges.vahel võtab isegi lonkama.perearst soovitas kontrollida süvaveene.põlveõndlad teevad ...

Veronika Palmiste-Kallion

Vastas dr Veronika Palmiste-Kallion

Tere!


Kindlasti ei saa antud kaebusi seostada süvaveenide patoloogiaga. Palun pöörduge taastusraviarsti vastuvõtule - väga tõenäoliselt on tegemist radikulopaatiaga.

Tervitades,
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: