Valutavad veenilaiendid 21.03.17 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Mul on mure parema jala ala sääre peal olevast punasest laigust (6x6 cm). See punetab, on tuline, nagu palavikus ja nahk on selle peal kohati moondunud, viimastel päevadel on hakanud ka valutama, valus on ka seda laiku katsudes. Selline tunne on nagu oleks selle koha ümber tugev kummipael, samuti on raskustunne terves jalas. Õhtuks on see jalg väga paistes. Samal jalal on ka suured pindmised veenilaiendid, sääre ja reie peal on moodustunud naha pinnal kobaraid, komusid. Käisin sügisel ITK -s vasoloogi vastuvõtul, tehti ultraheli ja olen veenilaiendite operatsiooni järjekorras, mainin, et sama jalga on 10 aastat tagasi opereeritud. Operatsiooni järjekord on pikk, enne aastat ei antud lootust. Mure on suur, sest on tunne, et see punane laik suureneb jalal ja see tulitav palavikutunne ning valu on hirmu tekitavad. Ravimeid ei tarvita.

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Loodan, et ikka kasutate kompressioonravi sukaga, nagu ilmselt Teie VERESOONTEKIRURG Teile kindlasti soovitas. Kui nahal laik suureneb, siis soovitan sellest muutusest oma veresoontekirurgi teavitada. Kui olete minu järjekorras, siis olen Teile andnud meiliaadressi, kuhu võiksite kirjutada. Kui kellegi teise järjekorras, siis on Teile antud õe telefoninumber. NB! Soovitan mitte keskenduda temaatikale "veenilaiend valutab" - rohkem on selgust, kui kasutate väljendit "veenilaiendite ümber, sääre alumises osas on nahk tumenenud ning sügelev"

Tervitades,
Veronika Palmiste