Vereanalüüs-puukborrelioos 23.01.24 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere!

Umbes detsembrikuust alates on väga tugev väsimus.
Tegin vereproovi, mis näitas:
Borrelia burgdorferi IgGQN oli 20,1 (referents alla 10). See tulemus oli üle normi.
IgM oli 2,0 (referents alla 18), see oli normis.

Suvel oli puuk, mis jäi kehasse. Suvel ei teinud vereproovi.

Kas analüüsi mõõdetakse positiivne/negatiivne või numbriliselt, protsentides?
Sooviks teada, kas minu vereproovi tulemus näitab, et on puukborrelioos ja mis vajaks ravi?

Tänan

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ägedat haigust, mis vajab ravi näitab IgM tõus, Teil seek orras. IgG vähene tõus näitab põetud borrelioosi. Ravi ei ole vajalik. Väsimuse teiste põhjuste uuringud ja ravi, perearsti juhtimisel.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi