Rotavaktsiin 20.09.22 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere!

2,5 kuuse lapse väljaheide on sünnist saadik läbivalt vedel (igapäevane kõhulahtisus) Laps tunneb end hästi, kasvab ning areneb.
Rotavaktsiini infolehtedel on eelkirjeldatud olukord otsesõnu vastunäidustatud.
Kas eelkirjeldatud juhul võib last selle ravimiga vaktsineerida?

Aitäh.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Sellises olukorras aitab vaktsineerimise ohutuse suhtes otsust teha perearst, kes on lapse rooja näinud, on kursis tema tervisliku seisundiga.

Heade soovidega,
Kjulge