Rota vaktsiin 29.11.19 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere

Meil oleks tarvis Teie arvamust.
Probleem on nimelt rota vaktsiiniga, beebi on saanud 2 korda vaktsiini ja oleks tarvis kellegi targema arvamust. Lugu ise selline:
Meil on 2 korda tehtud rota vaktsiini ning 2 nädala pärast peaks olema viimane kord. Esimesel korral oli lihtsalt kaka värvus tumedam u nädal ja ōige pisut virilam laps. Teine kord muutus kakamine harvemaks - senise 5-6 asemel 1-2 korda, värvus tumedam, kord vedelam ja siis paksem, oli rohkem hädas puuksudega ja virilam ka päeval (vahetult peale rotat järgmine hommik oli kōige häirivam, punakaspruun ja vahutav). U 2,5 nädalaga läks paremaks ja rōōmsamaks(nüüdseks kaka kollakas tagasi, sagedus 1-3x päevas). 3 päeva pärast rotat hakkasime ka B12 lisaks andma, vōib-olla ka see mōjutas pisut?
Sooviks teada kas see on normaalne et selline seisund 2 nädalat kestis ja mis Teie arvate kolmanda rota vaktsiini vajalikkusest? On äkki võimalik kõhu hädasid ennetada mõne probiootikumiga?

Arst vastas:

Karmen Joller

dr Karmen Joller

Perearst

Kivimäe Perearstikeskus

Tere!
See võib olla seotud rotavaktsiiniga, aga ei pruugi: lapse seedetegevust mõjutab ka näiteks tema kasvamine ja areng. Probiootikumid võivad aidata, aga ei pruugi.
Lapsel on veel üks rotavaktsiin saada. Kui vähegi võimalik, tehke see ära: haigus ise on kordades hullem.

Lugupidamisega
Karmen Joller