Sügelev nahk reiel, tagumikul, punnid, ketendav nahk 13.09.22 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere

Ca 5-6 aastat tagasi tekkis nahasügelus tööl kindlates tingimustes. Tollajal oli sügelus pärauku ümber ja otse "augus sees". Tänaseks, pole seda tööd juba ca 4 a teinud ja täpselt sellist sügelust ei ole, kuid endiselt sügelevad reied, tagumik(peamiselt vahe), põlveõndlad jne. Tagumikul ja reite sisekülgedel on väikestest(2-3mm) kuni väga suurteni(1cm punn koos 5cm diameetri punetava alaga) vistrikud. Et olukorrast aimu saada tegin isegi foto endast altpoolt ja see oli ikka päris kole.
Suveperioodil kaob sügelemine ära, nüüd sügisel on see jälle intensiivistunud.
Tagumiku praos ketendab nahk, vahest lausa 5x5mm tükkidena kukub ära. Teinekord jääb nahk ilmselt kannikate vahele rullima ja põhjustab omaette probleeme. Ma olen tagumiku isegi verele kratsinud. Olen vahetanud pesuvahendeid, olen proovinud ka täitsa ilma seebi jms. mitte mingit erinevust ei tunne. Ainult see, et suvel on probleem pea-aegult et kadunud. Riided on puuvillased st. hingavad, et ei tohiks nagu umbsuses ka asi olla.
huvitav on veel see, et probleem esineb hooti. Pole täpselt arvestanud, aga ca 2 nädalat sügeleb, siis kratsin kasvõi verele, ja siis paraneb ära ja paranemise aeg ca 2 nädalat on sügelemine kas kadunud või väga nõrk. Ja siis hakkab kogu ring otsast peale.
Kusjuures reitel olevad vistrikud enamjaolt ise ei sügele, küllaga sügeleb nahk kohtadest, kus justkui naha probleeme ei paista vaatlusel olema.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Põhjuseid on palju, kõhuussidest ja allergiast psüühhikahäireni. Mis just täpselt, seda tuleb selgitada koostöös oma perearstiga !

Head tervist soovides,
MAdis Veskimägi