Haigustekitajate levik ristimisel 01.09.19 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on aasta ja viie kuune laps. Käisime teda ristimas ning seal toimus samaaegselt ka teise lapse ristimine, ehk et igasugused protseduurid nagu õlise pintsliga suu puudutamine ning lusikast veini andmine ning kruusist vee joomine tehti samade asjadega nii minu lapsele kui ka teisele. Tean, et see tundub tobe küsimus, aga kui tõenäoline on selliste asjade kaudu nakatumine nt herpes viirusega, hambakaariese või mõne hullema haigustekitajaga nt HIV või C hepatiit?

Ette tänades!

Arst vastas:

Eda Tamm

dr Eda Tamm

Infektsioonhaiguste arst

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Ülalkirjeldatud viisil on ehk väga väike võimalus nakatud herpesinfektsiooni, kuid HIV ja C-hepatiit ei levi sellisel viisil.