Liigne vaktsineerimine 15.10.18 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere. Meil on alles lapsendatud 16-kuune tûtar, kes oli mõned kuud enne meil hoolduslepinguga. Eelnevatele vaktsineerimiste andmetele ei pääsenud keegi peale lastearsti siiani ligi. Nüüd avastasin, et lapsele on tehtud difteeria, teetanuse, lãkaköha, hemofiilus-nakkuse, poliomüeliidi vaktsiini Pentaxim 5 korda: 3-kuuselt, 5-kuuselt, 11-kuuselt, 13-kuuselt ja 15-kuuselt. Saan aru, et tegelikult 16-kuune oleks pidanud seda ainult 3 korda saama. Ilmselt oli asi vahepeal arsti vahetamises ja puudulikes andmetes vaktsineerimispassis. Digiloost tuli vãlja rohkem ja sellele saime alles nüüd juurdepääsu. Kas see võiks kuidagi halvasti mõjuda lapsele, peaksin midagi jãlgima ta tervise suhtes? Saan aru, et neljas vaktsineerimine peaks olema alles 2-aastaselt, kas peaks selle siis tegema või võib vahele jãtta, kuna ta nüüd seda topelt saanud? Olen mures, kuidas liigne vaktsiin võib organismile mõjuda. Ei leidnud selle kohta kusagilt infot ka. Tãnan ette vastuse eest.

Arst vastas:

Eda Tamm

dr Eda Tamm

Infektsioonhaiguste arst

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Lugupeetud lapsevanem!

Mul on kahju, et selline segadus teie lapse vaktsineerimisega juhtus. Tegelikult ei ole põhjust muretsemiseks, sest need 2 vaktsiini lisadoosi ei kahjusta teie lapse tervist.
Kindlasti ei peaks 2-aasta vanuselt teie last vaktsineerima.