Luupus ja Covid vaktsineerimine 29.03.21 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere! Mul on erütematoosluupus elundi või süsteemi haaratusega M32,1 , reumatoloogiline mitraalstenoos koos puudulikkusega,täielik arutmia jne. Nüüd on probleem,kas võiksin oma haiguste pagasiga Covidi vastu vaktsineerida. Tänan!

Arst vastas:

Eda Tamm

dr Eda Tamm

Infektsioonhaiguste arst

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kuna kuulute oma haiguste poolest riskigruppi, siis on COVID 19 vastane vaktsineerimine teile näidustatud.
Enne vaktsineerimist oleks õige nõu pidada oma perearsti ja/või eriarstiga, kes teie ravi juhib.