Gripi vaktsiin 12.11.17 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Kas on mõistlik vaktsineerida 7 kuust väikelast gripi vastu? Ma isiklikult kardan grippi väga kuna olen ise seda põdenud ja usun, et lapse jaoks on see ränk. Kui ma ikkagi vaktsineeriksin lapse kolmevalentse vaktsiiniga, siis mis on kõrvaltoimed ja kas see on ohtlik? Laps rinnatoidul ja siiani terve olnud.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

See on hea, et soovite last gripi vasta kaitsta.
Imikule sobib kolmevalentne vaktsiin ja seda oleks vaja teha kaks süsti ühe kuuse vahega.

Terve püsimist!

Kjulge