reisivaktsiin väikelapsel 27.04.16 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Reisime oktoobris (03.10 - 20.10) 2,5 nädalaks Aasiasse, Myanmari ja Taimaale. Meie pisitütar on siis 11 kuune (13. oktoobril).

Kas nii väikestele tehakse ja tuleb teha samuti sihtkohas soovituslikud (ja kohustuslikud) vaktsiinid?

Laps on saanud kõik immuniseerimiskavas ettenähtud vaktsiinid. Seni on ainskas toiduks olnud rinnapiimal. Kindlasti jätkan koos lisatoiduga ka rinnapiimaga toitmist vähemalt esimese eluaasta lõpuni.
Ise olen vaktsineeritud A hepatiidi ja kollapalaviku vastu.

Kas lapse imetamise ajal tohib mind vajadusel vaktsineerida? (kõhutüüfus)

Tänan!

Arst vastas:

Eda Tamm

dr Eda Tamm

Infektsioonhaiguste arst

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Lugupeetud lapsevanem!

Kõige olulisem on, et laps oleks vaktsineeritud õigeaegselt kõigi riiklikus kavas ettenähtud vaktsiinidega.
Kaaluda tuleks MMR vaktsiini tegemist, mis riiklikus kalendris on ette nähtud alates vanusest 12 kuud.
Vaatamata võimalikule imetamisele tohib teid vaktsineerida.