Vaktsineerimine 16.03.14 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere, mu laps on 2 aastane, Eestis oli tehtud DTaP_IPV_Hib vaktsineerimine 3kk 4.5kk ja 6kk. Nüüd elame Soomes, siin on ka 2 aastastel plaanis see DTaP-IPV-Hib vaktsiin, miks siis Eestis tehakse neid 4 ja Soomes 3, kas neil on erinev efektiivsus ja kas on mõtet lasta teha seda vaktisiini mu lapsele?

Aitäh

Arst vastas:

Eda Tamm

dr Eda Tamm

Infektsioonhaiguste arst

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Lugupeetud lapsevanem!
Euroopas on igas riigis pisut erinev laste vaktsineerimiskalender. Kuna Eestis vaktsineeritakse lapsi liitvaktsiiniga 3, 4.5 ja 6 kuuselt , Soomes aga 3 , 5 ja 12 kuu vanuses, siis on Eesti kalendri järgi kindlasti vaja teha 4.doos, sest 3 doosi esimesel elupoolaastal ei anna piisavat kaitset. Minu andmetel ei ole Soome laste vaktsineerimiskalendris 2 aasta vanuses ühtegi vaktsiini.