Puukentsefaliit ja vaktsineerimine 03.06.12 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on kolm last ja elame alaliselt L-Ameerikas. Siin vastavat vaktsiini pole ega tehta. Olen aru saanud, et seda tehakse kolmes osas ja vähemalt kuuajaliste vahedega?
Meie puhkuse aeg Eestis kestab aga maksimaalselt 5 nädalat. Minu küsimus on järgmine: kas ühest süstist saab teatud kaitse? Kuidas oleks kõige mõistlikum toimida?
Tänud vastuse eest ette!

Arst vastas:

Eda Tamm

dr Eda Tamm

Infektsioonhaiguste arst

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!
Võimalik on vaktsineerimisel kasutada ka nn.kiirendatud varianti, kus teine vaktsiini doos tehakse 2 nädalat peale esimest doosi ja kolmas doos 1 aasta pärast. Täielik kaitse saavutataske aga ikkagi alles peale 3 doosi manustamist.