uroloogi vastuvõtt 01.04.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Kas oskate palun nõu anda: kuidas on võimalik pääseda uroloogi või nefroloogi vastuvõtule, kui perearst keeldub saatekirja andmast. Uriiniproov ei olnud korras (uriinis on erütrotsüüte 250 /ul); uriini sademe mikroskoopia: granulotsüüdid 1, erütrotsüüdid 12, transitoorne epiteel 2), kuid perearst ütles, et pole hullu midagi ja käskis süüa nitrofuratoini. Erütrotsüüte on mul uriinis olnud ka varasematel aastatel. Kolm aastat tagasi uuriti põhjalikult põit ja ultraheliga ka neere. Väidetavalt oli siis kõik korras. Kuid millest siis veri uriinis?

Tõsiselt mures ja olukorra ees nõutu
Kai

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Kai,
12 erütrotsüüti sademe mikroskoopial pole tõesti midagi olulist, eriti vanemas eas. Pealegi on teil põhjalikud uuringud tehtud ja midagi pole leitud. Kui süda rahule ei jää, saaks perearst teile uuesti kõhukoopa ultraheli-uuringu korraldada.
Nitrofurantoin küll teil uriinist erütrotsüüte ära ei võta, võite saada vaid maovaevused.
Ülo Zirel