Uriini kontrollimine 24.10.12 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Probleem sai alguse aastaid tagasi. Varases puberteedieas oli raskusi põit kinni hoida-enne wc külastamist lekkis vähesel määral uriini. Tol ajal ei osanud sellele tähelepanu pöörata. Kuskil üle aasta tagasi märkasin, et uriini lekkib isegi siis kui ei ole otsest vajadust wc-d külastada. Uriini tulemist oli raske peatada peale tualetis käimist, aevastamist või isegi ennast liikudades. Uurisin internetist, et põhjuseks võib olla nõrk pc lihas. Kusagil kuu aega olen teinud nüüd "kegel harjutusi" ning see on toonud leevendust, kuid mitte soovitud määral. Ühtlasi ejakuleerides ei ole kunagi spermat lennanud, vaid on vaikselt voolanud.

Arst vastas:

Meestearst Kristjan Pomm

dr Meestearst Kristjan Pomm

Meestearst

Tere

Kegeli harjutustega jätkamine on kindlasti asjakohane. Soovitan pöörduda kas uroloogi või meestearsti poole, et uurida eesnääret ja/või põit. Tegemist võib olla ka nn närvilise põiega. Täpsemalt saab vastata aga lisauuringute järgselt. Olgu lisatud, et meestearsti juurde pöördumiseks perearsti saatekirja ei ole vaja.

Heade soovidega

Kristjan Pomm
Tartu Ülikooli Meestekliinik Talllinnas