kuseteede poletik, pakitsustunne kuseteedes 22.11.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

olen hetkel 42 aastane. sel aal kui haigestusin mingisse poletikku, (mida nyyd omal algatuse olen nimetanud kuseteede poletikuks) olin 18-19-ne. tekkis mingi age poletik(arvan, et kylmetasin kuna olin kylmas kliimas ja teinekord tuli paris pikalt viibida valjas kylma kannatades) millega kaasnes punetus ja pakitsus. kuna ma pikka aega arsti poole ei poordunud , muutus see haigus krooniliseks. Vahepeal andis veits jarele ja siis ikka aeg-ajalt loi uuesti ja uuesti valja.aastaid hiljem ,kui siiski otsustasin arsti poole poorduda, raviti seda poletikku mitmeid kordi kui suguhaigust erinevatel viisidel tugevate antibiootikumidega. tehti ka palju kordi koiksugu proove. need yldiselt eriti miskit ei naidanud aga kuna silmaga nahtavalt poletik oli ja ka arst ytles , et mingi poletik on , siis jallegi maarati mingid antibiootikumid. Kuigi ma suguelu ei elanud, raviti seda poletikku yhel korral kui tripperit siis kui klomyydiat siis jalle kui mingit trihomoonase vormi jne. Hiljem otsustasin arsti juurde enam minna sest abi ei saanud ja kaua see terviski nendele "anti-dele" vastu peab. hiljem loi see poletik jalle vahest valja, kuigi harvemini. Kannatasin lihtsalt ara ja jalle see moodus. Viimase p[aari-kolme aasta jooksul olen jalle paris hadas kohe. Ei tea mida teha. olen marganud , et see loob eriti agedalt valja siis kui on elus moni narvilisem periood voi kui olen kylmetanud.
kirjeldaks seda nii: kusejuhas nagu on mingi tugev piinav pakitsus tunne ja valiselt see punetab. see tunne (pakitsus jookseb valja suguti otsast kunikusagile jalgevahele, ei nagu oskagi kohe konkreetselt oelda kuhuni. Ja ikka nagu varemgi on ka kusiti ots poletikuline. see voib kesta nadalaid voi rohkem, enne kui jargi annab. Aga lahendust pole leidnud

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
palun lugege eelnevaid vastuseid teemal põiepõletik, sugulisel teel levivad infektsioonid, kusemishäired.
Ülo Zirel