kas tuperõngas võib põhjustada kuseteede põletikku 11.11.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

tere.
lugesin päris palju lehekülgi teemasid läbi, aga ei leidnud vastust küsimusele, kas tuperõngas nuvaring võib põhjustada kuseteede põletiku ägenemist. u. 4 nädalat tagasi diagnoositi tupeseen, sain ravi ja esialgu oli kõik korras, kuni hakkasin tuperõngast kasutama. peale seda on pidev pissihäda, valus pissida ja valu kuseteedes. on plaanis ka arsti juurde minna, aga kas oleks mõistlik rõnga kasutamine ära lõpetada, kuni selgub, mis põhjustab neid vaevusi. naistearst väitis, et rõngast ei saa see olla.
kaire

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
peaksite küsima günekoloogi käest, uroloogid ei tegele naiste suguteede probleemidega. Veelkord ja veelkord - kusemishäireid ei põhjusta vaid kuseteede põletik. Kuseteede põletikku diagnoositakse positiivse uriinikülvi alusel.
Ülo Zirel