põie uuring 08.11.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Käisin täna günekoloogil, kes soovitas mul minna uroloogi juurde, et see teeks mingi põieuuringu (vaataks põit mingi asjaga seest). Põhjus selles, et mul on korduvalt olnud põiepõletikke. Samas pole perearst seda vajalikuks pidanud. Külvid on alati e.koli bakterit näidanud.
Küsimus - mis uuringust on jutt ja millistel juhtudel seda tehakse.
Aitäh Teile

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
jutt on tsüstoskoopiast, s.t et läbi kusiti pannakse põide spetsiaalne instrument, mille kaudu on võimalik põit seestpoolt vaadelda. Seda protseduuri tehakse erinevate haiguste puhul. Teil konkreetselt otsitakse mingit uroinfektsiooni alalhoidvat põhjust, mis ei lase põiel paraneda.
Ülo Zirel