sagedane urineerimine 14.02.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 22 aastane neiu.
Juba 4 aastat mul on probleemiks sagedane urineerimine. Päeval iga 15 min järjest. Ja kui ei lähe õigel ajal, siis on väga valus ja kaua aega pärast ei saa üldse pissida.
Õpin ülikoolis, loengud kestavad vähemalt 90 min. Ja see on väga raske, kui sa iga 15 min pärast pead auditooriumist välja minema.
Öösel käin 3-4 korda.
Eelmisel aastal (2006) käisin uroologi juurde. Oli tehtud UH-i, arsti sõnul kõik on korras, pissiproov on ka normis. Arst kirjutas mulle Driptane 5 mg.
Natuke paranes, ja siis arst ütles et võtta edasi, kui aitab.
Võtsin rohkem kui 30 päeva ja siis hakkas jälle see sama lugu, valulik, uriin muutus roosaks. Ma kartsin ja rohkem seda ravimit ei võtnud. (juba 2 kuud)
Mida teha, ja mida see võib olla?

Lugupidamisega,
Anna

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Anna,
võimalik, et tegu on interstitsiaalse tsüstiidi (põiepõletiku) või rohke uriinieritusega näiteks magediabeedist või miski muu haigusega. Kas suu kuivab ja joote palju? Peaksite esmalt enda kohta tegema urineerimispäeviku - 3 järjestikusel ööpäeval märkima üles urineerimise kellaaja ja mõõtma iga kord koguse. Lisaks oleks vaja teha põie urodünaamiline uuring ja ka põie sisevaatlus. Driptaan lõõgastab põielihast ja sellega urineerimissagedus väheneb. Kui see teid aitas, võiksite esialgu siiski edasi võtta.
Ülo Zirel