Hematuuria ja valu kõhus 26.02.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 24 aastane noormees. Kolm päeva tagasi hakkas kõht valutama ja valutab siiani. Paremalt poolt ja umbes keskelt. Siiani on ka iiveldus. Umbes paari kuu vältel olen täheldanud ühepäevaseid hematuuria ilminguid. Nüüd tekkis veri uriini kolm päeva tagasi ja on siiani. Ehk siis urineerides tuleb midagi lahja kohvi taolist või siis kui kiiresti vett joon siis lahja jõhvikamorss. Mis on võimalikud põhjused? Ultraheli aja sain 10 päeva pärast.. Uriiniproov tõestas vaid, et veri oli tõesti uriinis.

Ette tänades,
A.N.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
noortel meestel kõige tõenäolisemad põhjused on kivitõbi ja eesnäärme põletik. Välistada tuleks muidugi ka kasvaja esinemisvõimalus kuse-suguteedes.
Ülo Zirel