mikrohematuuria 24.03.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

13-ne aastane tüdruk.Viimased kaks aastat eritrotsüüdid pidevalt uriinis.Uriini analüüs antud märtsi alguses 2004 a. Er:rohkesti, granulants:2-0-3, transitoorns ep:1-0-1, lameepiteel:2-2-3, leu,ket,pro:neg. Tehtud i/v urograafia, ja ultraheli. Selle aja sees põdenud ühe korra püelonefriiti täpsemalt sept. 2003 a. Kl. veri pat. leiuta. Menstruatsioon puudub. Mis võib seda põhjustada? Uuringutest mida soovitaksite teha? Kas võib sellest probleemist vabaneda?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
lastel ei ole hematuuria tavaline. Vajalik oleks tsüstoskoopia (põie sisevaatlus) mõne kaasasündinud anomaalia, nt. ureeterotseele, väljalülitamiseks. Kui põies on kõik korras, siis tuleks mõelda neeruveresoonte anomaaliale (vajalik renovasograafia) ja neerupõletikule (vajalik nefroloogi konsultatsioon ja võimalik, et proovitüki võtmine neerust). Ravi ja prognoos sõltuvad uuringute tulemusest, diagnoosist.
Edu soovides,
Ülo Zirel