Kusepidamatus närvilisuse tagajärjel 06.11.12 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tööl oli väga pingeline seisukord: kümne minutiga pidin tegema ära ühe meeletult vastutusrikka ja kindlaks ajaks valmis saama pidava ülesande. Meeletu närvipinge, et kas jõuan ajaliselt või mitte (lõppkokkuvõttes ei jõudnud, kuid see pole tähtis). Selliseid kiireloomulisi asju olen varem teinud kümneid kordi. Poole töö ajal (närvipinge kulminatsioonis) toimus mul järsku ja täiesti ootamatult sulgurlihaste lõdvestumine ja ma labaselt öeldes "kusesin endale püksi". Täielik ootamatus, sellist asja (uriinipidamatus) pole mul kunagi varem olnud.
Miks selline "asi" toimus? Kas see võib Teie arvates jääda ühekordseks juhtumiks või võib ka mind edaspidi oodata? Mida saaks sellise "asja" kordumise vältimiseks teha? Kas on otstarbekas mingeid ravimeid tarbida?
Ah jah, lihtsalt infoks, et ma olen juba aastaid tugevalt ülekaalus.

Arst vastas:

Meestearst Kristjan Pomm

dr Meestearst Kristjan Pomm

Meestearst

Tere

Sellist stressist vallanduvat pidamatust võib paraku ette tulla ja ülekaal ei tule selles kindlasti kasuks. Tasuks kontrollida ka eesnääret ja tulla siiski arsti juurde, et olukorda täpsemalt hinnata. Esmalt tehakse vereanalüüs ja vesteldakse ning vajadusel siis ka lisaanalüüsid (ultraheli eesnäärmest või eesnäärmesekreediuuring näiteks).

Heade soovidega

Kristjan Pomm
Tartu Ülikooli Meestekliinik Tallinas