öine kusepidamatus 08.09.03 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Millest tuleb ja kas on ravitav täiskasvanul esinev kusepidamatus? Tegemist on noore mehega. Öist "allalaskmist" esineb kord-paar kuus. Kuhu pöörduda abi saamiseks?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kui öine enurees on alles nüüd tekkinud, võib see olla psüühilist laadi probleem. Kuid enne psühhiaatri poole pöördumist on soovitav siiski teha uuringud põiehaiguse suhtes. Neid uuringuid teeb uroloog. Uroloogile pöördumiseks on nõutav perearsti suunamiskiri.
Lugupidamisega,
Ülo Zirel