vesimunandi ravi punktsiooni teel 12.04.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere, käisin arsti vastuvõtul ning diagnoositi vesimunand, kuid kuna see ei olnud eriti suur, siis öeldi, et ei peaks midagi tegema. Kuna see siiski mind häirib ja sooviksin midagi ette võtta, tahaksin täpsemalt teada saada kuidas toimub punktsiooni teel ravi: kas tuleb haiglas veeta mingi aeg, kas tuimestusega jms. Olen juba korduvalt lugenud, et punktsiooni puhul on suur tõenäosus,et vedelik tuleb tagasi, kuid tahaksin siiski lõikust vältida ja proovida kergemat ravi.Palun kirjeldage seda täpsemalt Tänan

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
punktsiooni teel ravi on süstla ja nõelaga munakotist vedeliku väljaimemine. See ei ole efektiivne ravimeetod sest põhjust ei likvideerita ja seetõttu tekib vedelik munakotti paari päeva pärast tagasi.
Ülo Zirel