Vesimunand 20.02.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Milline on vesimunandi näidustatud ravi - operatsioon v. punkteerimine?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
vesimunandi punktsioon on ajutise efektiga - vedelik tekib tagasi. Vanematel meestel tuleb arvesse peale punktsioonil vedeliku eemaldamist munandilestmete skleroseerimine etüülalkoholiga. Sel juhul ei pruugi vedelik enam koguneda.
Operatsiooniga saavutatakse enamikul juhtudel tervistumine.
edu,
Ülo Zirel