Põie maht. 09.03.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Kas on võimalik,et mõnel inimesel on teistest tunduvalt väiksem põiemaht ?
Olen 20ndates meesterahvas ja häiriv on see,et ma pean ikka teiste inimestega võrreldes palju rohkem päevas tualetti külastama.See kaebus on juba olnud aastaid nii,arvan,et kogu elu.Kunagi mingit põiepõletikku vms pole leitud.Eriti häiriv on see siis kui võtad sõpradega paar õlut ning ei liialda kui ütlen et pean siis mingil ajal iga 5min tagant WC's käima ja nii 2-3 tundi järgemööda,samas teised ikka küll niimoodi tualetti külastama pea.Ikka päris piinlik hakkab vahel.

Kas tegu võib olla põieprobleemidega või hoopis mingi ainevahetuseprobleemiga ?

ette tänades.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
nii kesise info põhjal on võimatu midagi arvata. Peate kõigepealt koostama urineerimispäeviku (3 järjestikusel ööpäeval märkima üles urineerimise aja ja koguse, joodud vedeliku koguse) ja pöörduma siis uroloogi vastuvõtule.
Ülo Zirel