Lapse põie maht 21.10.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Kui suur on normaalselt 4 aastase lapse maht? Laps pissib päeval ilusti potti, ja minuarust mitte märgatavalt tihedamini kui teised lapsed.Ööesl ja lõunaajal magades aga pissib voodisse. Ööesl 2-3 korda isegi.

Murelik ema

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
vastsündinu põiemaht on ca 30 ml ning see suureneb ligikaudu 30 ml võrra aastas. Seega 4 - aastase lapse põiemaht on ca 150 ml ning laps tühjendab põit 5 - 7 korda ööpäevas. Antud probleemi puhul on tõenäoliselt lapse põiemaht normaalne, kuid tegemist on haigusliku voodimärgamisega e. enureesiga (vt varasemaid sellekohaseid vastuseid ). Enureesi põhjuseid ei teata, kuid õnneks kaob 95 % juhtudel probleem iseeneslikult hiljemalt puberteedieaks.
Parimat soovides,
Ülo Zirel