epitsüstostoomia kateeter 25.01.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Kui tihti peaks epitsüstostoomia kateetrit Cystofix vahetama. Perearst ütleb, et kord kuus. Raamatud kirjutavad 3 kuu tagant.

Tänades Mart

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
epitsüstostoomi kateetrit võib põhimõtteliselt hoida kuni see uriinisooladest umbub. Kuna seda umbumise hetke ei oska keegi ette ennustada ja see on väga erinev ( sõltub joogirezhiimist, põletiku olemasolust, organismi iseärasustest ), siis peetaksegi soovitavaks vahetada kateetrit 1 kuu järel. 1 kuu vältel püsib kateeter kindlasti töökorras.
Ülo Zirel