Valus urineerida 24.05.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 27 a naisterahvas ja sünnitasin 3 nädalat tagasi ja miski kaks nädalat tagasi hakkasin pissides tugevat valu tundma ja sain seda teha tihtipeale vaid püstiseistes dushi all:(Arvasin,et mul on sünnitusjärgne kuseteede põletik ja sõin Biseptoli tablette 7 päeva. Valu läks küll veidi vähemaks,kuid ikka on valus urineerida ja vahel isegi istudes või astudes selline raske jäik valu ja just nimelt seal ureetras. Täna lasin teha ka pissiproovi,kuid see näitas leukotsüüdi 1 ja muu oli kõik korras,nii et põletikku ei tohiks olla. Samuti vaatasin end peegliga ja kõdisti on nagu täitsa paistes ja käega katsudes valulik. Sünnituse ajal paigaldati mul kateeter,kuna ise ei suutnud pissida ja tahaks teada,kas see valu võib olla sellest kateetri paigaldamisest ja mis mul viga võib olla ja kas oskate miskit nõu äkki anda? Naistearstile sain aja alles kuu aja pärast ja tahaks ikka varem end kuidagi ravida ja valust üle saada. Ette tänades

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kusiti limaskesta kahjustus võib olla tingitud küll kateetrist. Enamikus Eesti haiglates kasutatakse odavaid lateksist põiekateetreid ning lateksi vastu allergiat esineb üsna sageli. Soovitan teha sooje istevanne kummeliveega, mis peaks andma leevendust. Tavaliselt möödub probleem ise mõne aja pärast.
edu,
Ülo Zirel