Valu alakõhus 21.03.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 27 aastane meesterahvas. Olen vaevlenud juba 3 nädalat kõhuvaluga naba ümbruses ja enamjaolt nabast allapoole (peamiselt kõhu keskel). Tunne justkui oleks zilette neelanu ja kõht oleks gaase täis, aga ei ole !
Valu on hooti. Midagi rasket tõstnud ei ole! Perearst suunas uuringutele: vereanalüüs põletikku ei näidanud; ultraheli kasvajat ei näinud, uriiniproov oli korras. Perearst soovitas süüa tabletti NO SPA ja vähem närveerida, sest tema arvates olen stressis , aga ma ei tahaks uskuda, et see ongi diagnoos. Kompuutri uuringu peale ütles perearst, et see on mõtetu, sest naguinii midagi ei näita. Mis edasi teha? Kas istuda edasi ja oodata millal stress ükskord ära läheb!
Ma ei ole kindlasti nõus vastusega, et see ongi normaalne, ravimeid ei kavatse ma ka niisama võtta kui tegelik põhjus on teadmatta.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
pole küll uroloogiline probleem, kuid soovitan lasta teil magu ja 12-sõrmiksool üle vaadata. Noortel, väga kiiret elu elavatel meestel esineb sageli haavandeid, mida kompuuter ega ultraheli tõesti ei näita.
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

Valu alakõhus

Tere,
Olen 24 aastane noormees. Olen täheldanud alakõhus valu juba pikemat aega, valu on alakõhus keskel ja paremal pool. Terav valu tekib surve tekitamisel ja kiirelt lahti lastes näppudega vajutades ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
esialgu peate pöörduma ikka perearsti poole või kui valu on äge, siis ka haigla erakorralise meditsiini vastuvõttu. Kaebuste alusel võiks mõelda parema kusejuha lõpposa kivile või eesnäärme ...

Loe edasi

Valu munandites ja alakõhus

Juba mõnda aega on tunda imelikku valu munandites ja alakõhus. Parema munandi küljes on tunda mingisugust kõvemat tükki. Asi teeb murelikuks. Urineerimisel mingit valu ei ole ja uriini ning sperma värvus ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
tõenäoliselt on tegu suguteede põletikuga (vt. üleeelmist vastust). Esmalt peate pöörduma perearsti või meestearsti vastuvõtule.
Ülo Zirel

Loe edasi

valu alakõhus

Mis võiks tingida valu kahel pool alakõhus ( külgedel ) eriti hommikul ja enne urineerimist, peale urineerimist valu taandub, kuid täielikult ei kao. Valu põletava iseloomuga. ( naine, tarvitanud Hypothiazidi ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
kõigepealt soovitan pöörduda günekoloogi poole.
Ülo Zirel

Loe edasi

imelik...

tere. mul hakkas paar päeva tagasi parem munand valutama ja valu on tunda ka paremal pool alakõhus. munandit katsuda on valu tõttu peaaegu võimatu. mis võib viga olla?

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
teil on parema munandi põletik. Peaksite pöörduma perearstile.
Parimat,
Ülo Zirel

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi