Valu munandites ja alakõhus 10.12.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Juba mõnda aega on tunda imelikku valu munandites ja alakõhus. Parema munandi küljes on tunda mingisugust kõvemat tükki. Asi teeb murelikuks. Urineerimisel mingit valu ei ole ja uriini ning sperma värvus on normaalsed. Valu on tugevam hommikuti. Siis on tunda valu kogu alakõhus ja seljas. Füüsilist väsimust ei esine ning muidu on tervis korras. Ise olen 23 aastane noormees ja varem tervisega mingeid suuremaid hädasi pole olnud. Mida peaks edasi tegema, kuhu pöörduma? Kui kiiresti oleks arst vastuvõtule pääseda? Mis võib olla selle valu põhjuseks.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
tõenäoliselt on tegu suguteede põletikuga (vt. üleeelmist vastust). Esmalt peate pöörduma perearsti või meestearsti vastuvõtule.
Ülo Zirel