Enterokokk ja põievaevused 01.03.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 55 aastane naine. 3 nädalat tagasi algasid põievaevused( sage pissimine, ebamugavustunna, pakitsus). Palavikku pole olnud.
Murega läksin perearsti juurde. Uriiniproovist tehti bakt. külv ja leiti enterikoki pisik. Määrati kindlaks sobivad antibiootikumid. Vastuste teadasaamine võttis aega kuus päeva.Verd pole uriinis olnud.
Perearst kirjutas raviks Nolicini. Tänaseks võtnud 8 päeva 1 tab. 2x ööpäevas. On olukorda pisut leevendanud, aga korras pole mitte. Päeval on veidi parem aga õhtupoolikuti ikka pakitseb ja ajab tihedamini välja. Joon ka teesid ja võtan Urosepti.Miks see ravim ei mõju?
Olen olnud väga hea pidamisega naine ja põie mahutavus on olnud hea.Mis siis nüüd äkki ja nii pikalt? Naistearstil käisin 4 päeva enne põievaevuste ilmumist.Vaatas, katsus, tehti PAP test. Pap oli korras. Muid analüüse arst ei teinud, sest seksuaalelu pole olnud juba aasta. Kas vajalik lisaravi teiste tablettidega või on enterokokk visa bakter ja allub halvasti ravile.Kas peaksin küsima saatekirja uroloogile? Perearst on mul tubli ja tark, aga vahel tujukas. Kui pikalt üldse tohib antibiootikumi põiepõletiku puhul tarbida?
Lähen muidugi esmaspäeval taas perearstile, aga väga, väga ootan ka teie arvamust ravi suhtes.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kui see ravim ei toimi, tuleks teha uus uriinikülv ning korraldada uus ravi vastavalt uriinikülvi vastusele. Antibiootikumi kuuri pikkus on varieeruv, 6 - 20 päevani. Põiepõletiku puhul piisab tavaliselt 6 päevasest kuurist, aga võib teha ka pikemalt. Uroloogi vastuvõtule pole tavalise põiepõletiku tõttu küll mõtet tulle.
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

pikaleveninud probleem põiega.

Tere, olen 26 aastane naine. Probleem on valu esinemisega alakõhus ja põie koha peal. Urineerimine on ka sage. Öösel ajab ka mitu korda üles. Põis on valus, siis kui on täis ja vahetult peale tühjendamist. ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
ma ei ole selgeltnägija ja konkreetset diagnoosi selle kirja põhjal küll ei oska panna, kuid minu mõte liigub sinnapoole, et teid peaks uurima neerukivitõve suhtes. Tavalised analüüsid ei pruugigi ...

Loe edasi

Eesnahapõletik ja järeltilkumine

Tere!

Olen 28a mees, abielus. 1.5a tagasi õnnestus nii mul kui abikaasal saastunud veekogust hankida enterokokk, mis väljendub minul diagnoositud eesnahapõletikus ja temal emakakaelapõletikes. ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
järeltilkumine on kõige tõenäolisemalt põhjustatud läbipõetud põletikust. Kui eesnahk on põletiku tagajärjel moondunud ning eenaha põletik püsib, on just targem eesnahk operatsiooniga eemaldada.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi