kas neeruliiv või neerukivid? 22.12.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Olen 41-a naine ja eile tundsin vasakul allkõhus ja vasakul roidekaare all järsku tekkivat valu, samas tekkis ka iiveldus ning higistamishoog, õhetus. Palavikku ei tulnud. Kuna tean, et pimesool on paremal ja annab valu sinna, siis selle variandi välistasin. Nüüd järgmine küsimus - kas võin koduste vahenditega - soe vann, palju raviteesid, No Spa-ga ise ravimist jätkata või pean kindlasti arsti poole pöörduma? Milliseid tundemärke annab neeruliiva liikumine kuseteedes ja kas ta võib anda keskmise tugevusega valu täpselt küljel roidekaare all? Kui kaua see võib kesta? Lisaks veel, et 10 aastat tagasi olin haiglas neeruvaagnapõletikuga.
Ette tänades!
H.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
võite küll end ise abistada. Kuid kui valud ei lakka ja tõuseb palavik, peate pöörduma valvava haigla erakorralise meditsiini osakonda.
neerukivitõvest saate lähemalt lugeda portaalist inimene.ee, rubriik: haigused ja seisundid, neerukivitõbi.
Ülo Zirel