Urineerimisel terav valu peenises 07.10.12 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tervist!

Selline lugu, et olen juba peaaegu kaks kuud võidelnud neerukividega! Kuna ajad on kaugel, siis mõtlesin, et küsin siit kaudu küsimuse. Nimelt seda, et tarbin vett küll piisavalt ca 3L päevas, aga peaaegu kogu aeg on peenises terav valu, kui urineerida. Selline tunne on, et kivid hakkaks välja tulema, aga ei tule midagi... Kas see üldse puutub asja või võib mul tekkinud olla mingi muu põletik?

Arst vastas:

Meestearst Kristjan Pomm

dr Meestearst Kristjan Pomm

Meestearst

Tere

Neerukivide iseeneslikul väljumisel võib olla tõesti valulikkust urineerimisel samas kui kivisid, liiva ei välju, siis võib selline kaebus olla vihjeks põletikule kuseteedes. Seega kaebuse püsimisel tasuks arstiga ühendust võtta. Teadmata täpseid asjaolusid, siis igaks juhuks ka seda, et üheks põletikupõhjustajaks võivad olla näiteks ka sugulisel teel levivad haigused ja ka selles osas tasuks riske hinnata.

Heade soovidega

Kristjan Pomm
Tartu Ülikooli Meestekliinik Talllinnas