punalibled uriinis 05.12.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Kuna Teie vastuvõtule pääsen alles veebruarikuu lõpus,siis otsustasin oma probleemist varem rääkida, muidu on väga pikk aeg muretsemiseks.
Olen 52 aastane naine,sattusin vasak.poole külje valuga ja valutundega urineerimisel haiglasse 25.novembril.Diagnoositi vasakpoolne neerukoolika,rö kivi al 1/3-s. Analüüs näitas uriinis rohkesti vereliblesi, väljuvas uriinis ise nägin korra.Tehti ureteroskoopia,mindud vasakusse ureeterisse kuni ülesse neeruni.Kivi ei ole(v.v. haigusloost). Täna andsin uuesti uriini analüüsi, ikka halb.Poolteist kuud tagasi raviti mul praktiliselt sama kaebusega , küll küljes ainult tuim valu - põie põletikku. Huvitav on ka see, et poolteist kuud tagasi hakkas ka mul valu vasaku reie välisküljel, ravitud närvipõletikku, ravimid ei ole aidanud, valu kestab siiani.Nüüd ma siis oootan, mis minuga edasi juhtub, küljes on vahest ikkagi tuim valu.
Perearst ei tee enam midagi.
Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
võimalik, et kivi lipsas operatsiooni ajal üles neeru tagasi või on teil mitu kivi. Tuleks teha uus röntgen- või kompuuter-uuring asja täpsustamiseks. Uriinianalüüside tegemine ja sealt punaliblede otsimine ei lahenda probleemi.
Ülo Zirel