Põie limaskesta ülitundlikkus 27.11.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Mure järgmine: umbes aasta aega olen tundnud, et põis täitub kiiremini ja sagedamini on tarvis tualetis käia. Uriiniproovist leiti grampositiivseid baktereid ning võtsin 6 päeva (3 tabletti päevas) Nitrofurantoini. Praegu veel ei tea uue proovi tulemust, aga probleem pole kadunud. Uroloogi arvates võib põhjus olla põie limaskesta ülitundlikkuses ja see vajavat tabletiravi.
Mida põie limaskesta ülitundlikkus tähendab? Kas selle mitteravimine võib tekitada tõsisemaid haigusi? Kas tabletid, millega ülitundlikkust vähendatakse võivad halvasti mõjuda seedeorganitele?
Olen 23aastane neiu.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
ma ei tea, mida tähendab põie limaskesta ülitundlikkus ja millega seda ravitakse. See pole arstlik termin. Kõige tõenäolisem, et mikroobid, mis teil uriinis leiti ei allu nitrofurantoinile.
Ülo Zirel