põie hädad 29.10.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Minul esinevad sagedased põiehädad.Iga 3-4 kuu tagant on minu uriinis mikroobid (bakt Coli). tavaliselt siis määratakse mulle antibiootikumide ravi(selline ,mis on sellele bakterile tundlik) Teen 10 päevase kuuri läbi lisaks võtan veel tupeseene vastast ravi(Mykasüst)Mõneks ajaks on korras ja siis hakkab kõik otsast peale. Nii on see kestnud juba mitu aastat.Hädad hakkasid siis, kui mul avastati kilpnäärme ületalitus.Kilpnäärmega on mul nüüd kõik korras ,analüüsid on tehtud. Günekoloogiliselt olen ka kontrollitud.Praegu näitab uriini analüüs, leukotsüüte 10-15.Kas see on normaalne? Kas seda on võimatu välja ravida,kuidas saaksin sellest hoiduda?Põie teesi joon pidevalt.Olen 60 aastane, normaalses kaalus, omateada toitun tervislikult. Perearst võtab seda,kui paratamatust ja lihtsalt kirjutab jälle uued rohud, aga põhjust ei oska ravida.Tunnen juba piinlikust, et perearsti tülitan.Minule aga tekitab see vaevusi, günekoloog ütles,et kusiti ümbrus om mul kõik punane ja paistes.Mu enesetunne on halb.Võib-olla oskate mulle nõu anda?Nelli

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
teil peaks kõigepealt kontrollima naissuguhormoonide taset veres. Östrogeenide puudus põhjustab ka põie limaskesta häireid ja soodustab põletike kordumist. Sel juhul aitab hästi hormoonasendusravi.
Kui hormoonid vastavad eale, tuleb tunnistada, et kuulute nende 5% naiste hulka, kellel on tegu sageli korduva põiepõletikuga. Sel juhul peaks teile rakendama madaladoosilist antibakteriaalset profülaktikat. Mis see on, saab perearst vaadata internetist: haigekassa ravijuhised uroinfektsioonide kohta.
Edu,
Ülo Zirel