munandikasvaja 31.10.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Minu abikaasal oli maikuus munandikasvaja operatsioon. Opereeriti üks munand. Kasvaja oli pahaloomuline väga kiire arenguga. Momendil ta valusid ei kurda. Kuid tunneb end pidevalt väsinud ja kurnatuna. Kas tuleks teostada lisauuringuid vereanlüüsi ja rindkere röntgeni näol? Neid perearst ei ole lasknud teha. Kas on muretsemiseks põhjust, et kasvaja ei põhjusta hilisemaid probleeme organismis?
Murelik abikaasa.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
siin on küll miski mäda. Munandivähi haigete uuringuid ja ravi ei korralda perearst, vaid uroloog koostöös keemia- ja kiiritusraviarstidega Tallinnas või Tartus, s.t. onko-uroloogilises konsiiliumis Põhja Eesti Regionaalhaiglas või Tartu Ülikooli Kliinikumis. Teie abikaasa perearst peaks patsiendi koos seniste uuringute ja ravi dokumentidega kiiresti suunama eespool nimetatud konsiiliumi.
Ülo Zirel