munandid 15.05.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 18 aastane noormees. Probleem on selles, et parempoolne munand on pidevalt kubeme piirkonnas ja ka mingil määral liigub seal. Munandikotti see aga ei lange. Lisaks liigub aegajalt kubemepiirkonda ka vasakpoolne munand, kuid selle saab kergelt sõrmedega lükates tagasi. Siiani sellega mingeid probleeme (valusid jms.) olnud ei ole. Lugesin, et kubemepiirkonnas olev munand võib põhjustada vähki. Kui tõsine see risk on? Kodustele sellest eriti rääkida ei tahaks ja ei oska probleemiga ka kuhugi pöörduda.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
haiguse nimi on krüptorhism e. laskumata munand. Reeglina seda opereeritakse väikelapse eas, s.t. tuuakse munand munandikotti. Munandikasvaja risk krüptorhismi korral on 40 kordne võrreldes normaalse asetsusega. Soovitan probleemiga pöörduda meestearsti vastuvõtule Tallinnas või Tartus.
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

testiste laskumine munandikotti

Mul on 1,9 aastane poeg ning põhiliselt asuvad tema testised üleval, kui nad alla tõmmata tulevad munandid alla, kuid lähevad tahasi ülesse, mõlemad munandid on olemas. Kas see on normaalne, või peaks ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere Merilin,
ei pea end lasteuroloogia alal asjatundjaks. Soovitan siiski last näidata Tallinna Lastehaigla lastekirurgile. Kontaktandmed vastuvõtu kohta saate Lastehaigla kodulehelt.
Parimat,
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi