Uriin korrast ära 25.04.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Mul on tihti põiepõletikud. Saan ravi, kuid korduvad analüüsid ja külvid näitavad põletikku ja patogeensete mikroobide kasvu. Kas on võimalik, et olen antibiootikumide suhtes resistentne või nakatun pidevalt uuesti, nt seksuaalsel teel (kas peaks ka partner end kontrollida laskma)? Või on asi juba krooniliseks muutunud? Günekoloogi juures olen käinud ja kõik on korras.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
teil on tegemist sageli korduva põiepõletikuga, mida esineb ca 10-20% naistel.
Näidustatud on madaladoosiline pikaajaline antibakteriaalne profülaktika.
Ülo Zirel