Kusitis tsüst 31.01.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,olen 40 a. naine. mul on olnud korduvalt alates 2002 a. kusiti põletikud.NImelt kusiti oli paistes ja välja tuli mäda. Uroloog, günekoloog on võtnud proovid suguhaigustele kõik korduvad proovid olid negatiivsed. Perearst võttis mädale proovi ei midagi erilist. Anti jälle antibiootikumi ravi. Põletik läks ära ja uuesti 6 kuu pärast tagasi. Uroloogi juures polnud arstil midagi enam näha kuna järjekord on ju nii pikk. Ravi oli lõppenud ja näitusi polnud siis enam. Lõpuks läksin tasudes ise visiidi ja analüüside ja põie uuringu. Leiti et mul on kusitis tsüst, põis on puhas. Arst ütles et kui elamist ei sega siis võib ta olla. Kõik on suhteline, eks ta ikka segab küll . Põletik algab tihemini wc käimisega, siis läheb kusiti kõvaks, et istuda on valulik, nii öelda tunned et kõik ei ole korras, siis paari päeva pärast hakkab tulema mäda välja, läheb kergemaks, aga ei ole normaalne ju. Kordub 3 kuu pärast kui olen lõoetanud järjekordse antibiootikumi ravi. Mis saab edasi. Perearst ütleb et see on haruldane juhus, kuidas ütleb teie praktika. Kas tuleb opereerida? Kas teisi ravivõimalusi ei ole? Kas tsüst võib olla kuri ? Mis see tsüst on? Kas ta võib tagasi tulla ? Ette tänades.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
tegemist ei ole ilmselt tsüsti vaid kusiti divertiikliga e. väljasopistusega. See ei ole pahaloomuline haigus. Ravi on kirurgiline, antibiootikumide söömine siin ei aita. Divertikkel lõigatakse välja ja tagasi see enam ei teki. Haigus on tõesti harva esinev. Tunnustus sellele arstile, kes selle peale tuli ja ära diagnoosis.
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

Pakitsustunne kusitis

Tere! Olen 33a naine. Juba paar kuud on mind vaevanud äärmiselt ebameeldiv põieprobleem. Septembri alguses ilmus uriini ootamatult veri, põletikunäitajaid ei olnud, veri kadus ise-enesest. Oktoobri alguses ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere. Sooovitaks käia günekoloogi juures ja teha tupeproovid. Vahel võib tupepõletik ärritada kusiti sissekäiku. Kui selles osas on kõik korras, siis peaks ikkagi uroloogi juures abi saama. Ülle Kadastik

Loe edasi

tsüst

Tere!
Arst leidis mul umbes 1 cm läbimõõduga munandimanuse tsüsti, mis on täidetud vedelikuga.

Kas see tsüst võib olla pahaloomuline kasvaja? Kas tsüsti sisu peaks kuidagi uurima?

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
munandimanuse tsüst reeglina ei ole pahaloomuline. Tsüsti sisu saab uurida mikroskoopiliselt, kuid reeglina puudub selleks vajadus ja seda ei tehta.
Ülo Zirel

Loe edasi

tsüst neerus

mida kujutab endast tsüst neerus?kuidas see võib mõjutada edasist elukvaliteeti?kui hea või halb võib olla diagnoos?

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
oleneb tsüsti suurusest ja asukohast neerus. See on väga leebe diagnoos ja reeglina elukvaliteeti ei mõjuta.
Edu,
Ülo Zirel

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi