Pakitsustunne kusitis 15.12.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 33a naine. Juba paar kuud on mind vaevanud äärmiselt ebameeldiv põieprobleem. Septembri alguses ilmus uriini ootamatult veri, põletikunäitajaid ei olnud, veri kadus ise-enesest. Oktoobri alguses tuli põiepõletik, raviti Ciprinoliga (10 päeva). Ravi esimestel päevadel läks olukord paremaks, kuid päris korda olemine ei läinud, ikka oli kusiti tundlik ja ajas tihemini vetsu vahet käima. Pärast seda on korduvalt tehtud analüüse - külvid on puhtad, veres ega uriinis põletikunäitajaid ei ole.
Praegu on olukord nii hull, et ei saa üldse normaalses tempos käiagi, selline tunne, et kohe tuleb püksi ja pidevalt on pakitsustunne kusitis, ükskõik, kas põis on täis või mitte. Olen elu aeg olnud väga hea pidamisega ja põiepõletik on varem olnud vaid korra. Nefroloogi juures tehtud vere- ja uriinianalüüsid on tehtud alles 5 päeva tagasi, kõik on korras.
Millest selline pakitsustunne kusitis ja tihe urineerimisvajadus võiks tingitud olla? Mis uuringuid on veel võimalik teha? Sellised sümptomid segavad kohutavalt normaalset elu.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Sooovitaks käia günekoloogi juures ja teha tupeproovid. Vahel võib tupepõletik ärritada kusiti sissekäiku. Kui selles osas on kõik korras, siis peaks ikkagi uroloogi juures abi saama. Ülle Kadastik